Participare NWPEAT la evenimentul de diseminare privind implementarea în legislația națională a Protocolului de la Nagoya

Data de desfășurare: 22.11.2022
Locația: Cluj-Napoca, Hotel Belvedere, Str. Călărașilor nr. 1-3

Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, în calitate de lider de parteneriat, împreună cu Universitatea din București, Agenția Națională pentru Protecția Mediului și Institutul de Biologie al Academiei Române, în calitate de parteneri, implementează în perioada 2019-2023 proiectul cu titlul „Consolidarea capacității instituționale a Ministerului Mediului și a unităților din subordine pentru îmbunătățirea politicilor din domeniul biodiversității”, Cod SIPOCA 594/MySMIS 127465.

Unul dintre obiectivele principale ale acestui proiect este implementarea în legislația națională a Protocolului de la Nagoya. În acest context, au fost prezentate principalele rezultate obținute în cadrul unui eveniment de diseminare, desfășurat în municipiul Cluj-Napoca.