Implementarea proiectului „Restaurarea zonelor umede și turbăriilor din Regiunea de Nord-Vest” (NWPEAT)

Data de desfășurare:16.12.2021
Locația: Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor

Proiectul „Restaurarea zonelor umede și turbăriilor din Regiunea de Nord-Vest” (NWPEAT) este semnat de reprezentanții legali ai instituțiilor implicate în elaborarea acestui proiect și de Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor, în calitate de Operator de program.

Rezultate

A început implementarea proiectului „Restaurarea zonelor umede și turbăriilor din Regiunea de Nord-Vest” (NWPEAT) Facultatea de Geografie din cadrul Universității Babeș-Bolyai (Promotor de proiect), în parteneriat cu Norwegian Institute for Nature Research (Partener 1), derulează, în intervalul 16 decembrie 2021 – 30 aprilie 2024, proiectul „Restaurarea zonelor umede și turbăriilor din Regiunea de Nord-Vest” (NWPEAT).